Dzień Teatru w naszej szkole

12 maja wszystkie dzieci z klas 1-3 obchodziły szkolny Dzień Teatru. Święto to zorganizowane zostało z okazji XI Przeglądu Teatrów Szkół SPSK.  W tym dniu w jednej z klasopracowni urządzona została sala teatralna, gdzie uczniowie po otrzymaniu biletów zajmowali wyznaczone miejsca, jak w prawdziwym teatrze.

Wszyscy obejrzeli 9 sztuk teatralnych, których transmisja odbywała się on-line. Jedno z przedstawień pt. „Żyjmy jak można najpiękniej” przygotowane było przez uczniów naszej szkoły. Przedstawienie niosło ze sobą ważne przesłanie, które przekazał nam święty Jan Paweł II, iż wszyscy na Ziemi jesteśmy braćmi i powinniśmy się nawzajem kochać i szanować. Dzieci wystąpiły w kolorowych strojach, przedstawiających postacie z różnych stron świata. Na końcu Przeglądu Teatrów odbyło się głosowanie uczniów wszystkich dziewięciu szkół. Wygrali najlepsi, ale każde przedstawienie było ciekawe i profesjonalnie przygotowane.

W czasie trwania tego dnia uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły bogacili także słownictwo związane  z teatrem, poznawali zawody jakie wykonywane są w teatrze i miejsca, które można tam zobaczyć.

Skip to content