Laboratoria przyszłości – podejmowane działania

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości do naszej szkoły został zakupiony nowy sprzęt, m.in.:

  • drukarkę #3D z akcesoriami oraz pisaki 3Dpen,
  • mikrokontrolery,
  • stacje lutownicze,
  • sprzęt audio-video i wiele innych pomocy.

We wrześniu wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Pierwsze zajęcia poświęcone były zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa podczas zajęć, poznawaniu funkcji i zastosowań nowego sprzętu.

Nasza szkoła podczas tygodnia #CodeWeek  podjęła działania związane z tym wydarzeniem. Promowano idee kodowania i programowania. Uczniowie uczyli się sterowania nimi. Obsługa aplikacji do sterowania robotami  PhotonEDU, Ozobot oraz zbudowanymi z klocków Lego pozwalały na rozwinięcie kompetencji informatycznych, technicznych oraz logicznego myślenia. Część wykorzystanego sprzętu została zakupiona w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

 

Jak co roku  w okresie przed świętami Bożego Narodzenia społeczność szkolna spotkała się na wspólnej Wigilii szkolnej, Jasełkach i wspólnym kolędowaniu.Występy naszych uczniów zostały utrwalone na zdjęciach i filmach wykonanych przy użyciu aparatu fotograficznego z funkcją nagrywania filmów. Wysoką jakość obrazu uzyskano dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Dzień Bezpiecznego Internetu

DBI odbywa się pod hasłem ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”, a tegoroczna 21. edycja inicjatywy skupia się na założeniach europejskiej Strategii na Rzecz Lepszego Internetu dla Dzieci – Better Internet for Kids (BIK+). Celem Strategii jest poprawa jakości usług cyfrowych i przystosowanie ich dla najmłodszych użytkowników, a także gwarancja ochrony i szanowania dzieci w Internecie.

 

Reklama, plakat, ogłoszenie – o czworokątach może być głośno i ciekawie. Uczniowie klasy 5 na matematyce zaprezentowali swoją wiedzę w nieco inny sposób niż zwykle. Efekty pracy z projektu „Czworokąt” przedstawiają poniższe zdjęcia. Fotorelacja powstała dzięki aparatowi fotograficznemu zakupionemu w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

 

Przed rozpoczęciem zajęć z dziećmi p.Mirosława i p. Anna zostały oddelegowane na szkolenie obsługi pisaków 3Dpen oraz drukarki  3D. Kolejnym etapem było przekazanie zdobytej wiedzy wszystkim członkom Rady Pedagogicznej. P. Anna przeprowadziła szkolenie Rady Pedagogicznej pokazując m.in. zastosowania tych urządzeń. W dniu 23.04 na Radzie Pedagogicznej nauczyciele mogli spróbować swoich sił w tworzeniu ciekawych modeli za pomocą 3d penów. Zostały one zakupione w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.

 

Zainspirowani na szkoleniu rady pedagogicznej wykorzystujemy zakupiony sprzęt na różnych zajęciach. Pisaki 3Dpen oraz zestawy klocków Lego dzieci wykorzystywały na zajęciach z robotyki. Wykorzystywany na zajęciach sprzęt zakupiono w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

W dniu 25.04 uczniowie klasy VII na lekcji biologii tworzyli modele organów i komórek w ciele człowieka. Wykorzystali do tego celu 3D peny uzyskane w ramach programu ” Laboratoria Przyszłości”. Sprawiło to uczniom dużą przyjemność i pozwoliło na zdobywanie wiedzy w ciekawy sposób.

 

 

 

 

 

 

Skip to content