O NAS

10 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej SPSK w Makowie Podhalańskim odbyła się uroczystość związana z obchodami Stulecia Objawień w Fatimie.

Cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście zebrali się w pobliskiej kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego, by wziąć udział w uroczystej Mszy Świętej. Po raz kolejny zabrzmiały słowa Hymnu Szkoły, który odśpiewany został na początku nabożeństwa. Hymn ten towarzyszy społeczności szkolnej już 3 lata i przypomina, że za pośrednictwem fatimskich dzieci wszyscy jej członkowie oddali się pod szczególną opiekę Matce Bożej Różańcowej z Fatimy.  Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy uroczystości spotkali się w murach szkoły. Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości.

Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy przedszkolnej, które przedstawiły scenę Objawienia się Maryi pastuszkom oraz uczniowie klas I-VI, którzy w montażu słowno-muzycznym przedstawili historię Objawień Fatimskich, a także ich wielki wpływ na historię Polski i świata XX wieku.

Staramy się stale przypominać słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego Jana Pawła II: „Różaniec to lekarstwo na nieszczęścia, na zło – módlcie się i nie pytajcie o nic innego. Zaufajcie Matce Bożej.”

Skip to content